Reklama
Reklama

Žena objavila pod starým domom podzemnú železnicu

Dlhé roky počúvala príbehy starej susedky o podzemných katakombách, no nikdy im neverila. Keď však zliezla dolu dierou v podlahe zistila, že starenka mala úplnú pravdu.

Američanka Alexandra Poulos sa narodila v malom mestečku Lansdowne. Rodina dievčaťa žila v obrovskom starom dome a vedľa jej rodičov žila staršia lekárka. Alexandra si stále pamätá slová staršej ženy, ktoré sa jej od útleho veku vrili do pamäti. Pani niekoľko krát hovorila otcovi dievčaťa, že pod ich domom boli kedysi nejaké katakomby. Muž neveril slovám staršej lekárky, ale malá Alexandra si rada predstavovala, že niekde v hĺbke sú skryté tajné miestnosti.

Reklama
Reklama
Zdroj: Trinixy

Po čase Alexandra dospela a opustila rodičovské hniezdo. Matka a brat ženy, ktorá žila v starom dome predtým zomreli a otec odišiel s tým, že svojej dcére ponechal nehnuteľnosť. Alexandra sa tam nenasťahovala, no začala dom prenajímať.

Reklama
Reklama
Zdroj: Trinixy

Nájomníci jedného dňa zavolali majiteľku domu a sťažovali sa, že podlaha v pivnici sa prepadla. Po príchode Alexandra zistila, že diera vedie do nejakej miestnosti, ktorú nikdy predtým nevidela!

Reklama
Reklama
Zdroj: Trinixy

Pracovníci, ktorých žena najala, začali kopať. Štyri metre hlboko pod podlahou suterénu našli priestrannú miestnosť, ku ktorej viedla celá sieť tunelov! Keď sa o tom dozvedela, pani Poulos si ihneď uvedomila: to sú určite tie katakomby z príbehov starej susedy. Ukázalo sa, že babička hovorila úplnú pravdu.

Reklama
Reklama
Zdroj: Trinixy

Po zistení začala Alexandra pátrať v historických poznámkach o svojom rodnom meste. Po niekoľkých týždňoch výskumu sa žena konečne dozvedela, odkiaľ pochádza tajomná katakomba pod starodávnym domom. Našťastie predkovia pani Poulos nezatvárali väzňov v ponurých žalároch.

Reklama
Reklama
Zdroj: Trinixy

Zdá sa, že miestnosť v suteréne bola súčasťou takzvanej „podzemnej železnice“. Vtedy bola nazývaná ako podzemná sieť, na prevádzanie čiernych otrokov z južných štátov na severné. Ľudia, ktorí pomáhali nešťastníkom, postavili špeciálne útulky, kde mohli odpočívať a utečenci cestovali cez podzemné tunely.

Reklama
Reklama
Zdroj: Trinixy

Žena vôbec neuvažuje nad utesnením diery v podlahe, naopak chce tam nainštalovať dvere. Miestnosť sa môže v priebehu nasledovných rokov zmeniť na mini-múzeum venované ľuďom, ktorí riskovali všetko, aby zachránili otrokov.

Reklama
Reklama
Zdroj: Trinixy

httpv://www.youtube.com/watch?v=6yhMgCbtTlw