Reklama
Reklama

Vedci prichádzajú s dôležitým upozornením. Pohlavnou chorobou sa môžete nakaziť aj pri bozkávaní

Vedci zdvíhajú varovný prst. Už aj bozkávanie môže byť v súvislosti s pohlavnými chorobami veľmi nebezpečné.

Zatiaľ čo mnohí sa riadia pravidlom, že pohlavnými chorobami sa logicky môžeme nakaziť len pohlavným stykom, vedci toto tvrdenie rázne popierajú. Tieto zákerné choroby vraj môžeme jednoducho dostať aj pri bozkávaní, pričom výskum potvrdil, že tento spôsob môže byť oveľa bežnejší, ako si mnohí myslia.

Odborníci tvrdia, že pri výmene slín existuje veľké riziko prenosu kvapavky. Zatiaľ čo v minulosti bolo za najlepšiu prevenciu proti pohlavným chorobám považovaný kondóm, v súčasnosti sa kladie silný dôraz aj na používanie antiseptických ústnych vôd.

Reklama
Reklama
Zdroj: Pinterest

A ako prišli vedci k takýmto odvážnym záverom? Mnohým otvoril oči výskum, ktorý sa uskutočnil na vzorke 3 000 homosexuálnych a bisexuálnych mužov. Ako sa ukázalo, až viac ako 6% z nich malo infekciu kvapavky v hrdle, pod 6% v análnom otvore a približne 3% na penise.

Je viac ako jasné, že výsledky výskumu na vzorke pozostávajúcej výhradne z mužov v jednom zdravotníckom zariadení nemusia byť aplikovateľné na širšiu populáciu, avšak ich varovný prst zostáva aj napriek tomu zdvihnutý.