Reklama
Reklama

Takto dnes vyzerá žena, ktorá ako prvá prišla na svet umelým oplodnením

Jej narodenie bolo svetovou senzáciou a od tej doby ubehlo už neuveriteľných 40 rokov!

Žena menom Brown nedávno oslávila okrúhlu štyridsiatku a toto jej jubileum oslavovalo množstvo ľudí po celom svete. Pýtate sa prečo? Louise bola úplne prvým bábätkom, ktoré sa narodilo ako výsledok umelého oplodnenia.

Reklama
Reklama
Zdroj: Storky

Mnohí s nami budú súhlasiť, že dnes už nie je ničím výnimočným, keď sa páry pri problémoch s počatím obrátia na profesionálov. Na Slovensku máme niekoľko kliník, ktorí sa  špecializujú na umelé oplodnenia a mnoho párov práve vďaka nim teraz vychováva svojich potomkov.

Reklama
Reklama
Zdroj: Storky

„Moja mama Lesley vyhľadala odbornú pomoc, pretože trpela depresiami. Príčinou bola snaha otehotnieť, no bezvýsledne. Keď sa rodičia dozvedeli o tomto experimente, skrsla im nová nádej aj napriek tomu, že sa to ešte nikdy predtým nepodarilo. Šťastie im naozaj prialo a narodila som sa ja. O štyri roky neskôr rovnakým spôsobom aj moja sestra Natalie,“povedala.

Reklama
Reklama
Zdroj: Storky

​​“Keď som sa narodila, Patrick Steptoe a Robert Edwards – muži, ktorí prišli s touto technikou, navrhli, aby bolo moje stredné meno Joy. Povedali, že moje narodenie prinieslo radosť a nádej veľa ľuďom,“ dodáva Louise.

Reklama
Reklama
Zdroj: Storky

Louise žije normálnym životom a pracuje pre istú lodnú prepravnú spoločnosť. Vždy keď sa podarí, cestuje po svete a je živým dôkazom, čo všetko ľudia za pomoci vedy dokážu.  Pomerne často sa objavuje v zahraničných médiách, píše články a v kníhkupectvách si môžete zakúpiť aj jej vlastnú biografiu.

Reklama
Reklama
Zdroj: Storky

​Vďaka umelému oplodneniu doposiaľ prišlo na svet neuveriteľných 6 miliónov detí a toto číslo rastie rýchlym tempom.

Reklama
Reklama
Zdroj: Storky

Reklama
Reklama
Zdroj: Storky