Reklama
Reklama

Škoda Octavia najazdila takmer 1 milión km. K jej stavu sa vyjadril aj mechanik

Na stav Škody Octavia II TDI, ktorá doposiaľ najazdila takmer 1 milión kilometrov sa pozrelo aj odborné oko. Hodnotenie automechanika si môžete prečítať v článku.

V tomto článku sa bližšie pozrieme na Octaviu TDI r. v. 2007, ktorá v istej súvislosti nie je ako všetky ostatné. Táto má doposiaľ najazdených 940 703 kilometrov a k méte 1 milióna už nie je vôbec ďaleko. Auto bolo využívané ako taxík a tak pri vození zákazníkov viac ako 23-krát pomyseľne obišlo zemeguľu. Dokonca to nevyzerá tak, že by s jazdením malo v blízkej budúcnosti prestať.

Reklama
Reklama
Zdroj: Autoforum

Sinead McCann ohodnotila stav vozidla na prvý pohľad ako veľmi dobrý, pričom brala v úvahu jeho najazdené kilometre. S autom dokonca navštívila servis kvôli odbornej kontrole a stav auta milo prekvapil aj fundovaného mechanika. Väčšina jeho postrehov sa týkala spotrebného materiálu, žiadne zdĺhavé servisné úkony však neboli potrebné.

Reklama
Reklama
Zdroj: Autoforum

Auto bolo počas jedenástich rokov pravidelne servisované a po technickej stránke je v úplnom poriadku. Elektrické pomôcky ako ABS, rádio, centrálne zamykanie alebo automatický dojazd okien stále fungujú, no doba išla dopredu a tieto kedysi vymoženosti už dnešnému modernému vodičovi pravdepodobne nebudú stačiť.

Reklama
Reklama
Zdroj: Autoforum

Na prvý pohľad vidno, že auto má svoje najlepšie roky za sebou. Pri účele, na ktorý bolo auto používané sa absolútne nemáme čomu čudovať. Panely karosérie sú mierne otlčené a no interiér bývalého taxíku je na tom omnoho horšie. Na prvý pohľad udrie do očí predraté čalúnenie dverí, zvyšok interiéru si však zachovalo pôvodnú farbu a štruktúru.

Reklama
Reklama
Zdroj: Autoforum

V tomto článku však išlo o zhodnotenie technického stavu, ktorý podľa automechanikov prešiel na výbornú. Tejto Škode Octavii TDI z roku 2007 chýba už len málo na pokorenie miliónovej hranice a možno jedného dňa doženie aj „nesmrteľnú“ Fabiu.

Reklama
Reklama
Zdroj: Autoforum

Reklama
Reklama
Zdroj: Autoforum