Reklama

Vrámci experimentu zavreli 5 ľudí na samotku bez internetu. Niektorí sa takmer zbláznili

Na 5 dní sa nechali zavrieť do štandardne vybavenej bunky, kde však absentovali akékoľvek technológie a internet. Jednotlivci mohli svoju účasť v projekte kedykoľvek ukončiť a takto sa im darilo!

Experiment s názvom „In Solitary“ je dielom britského kanálu 5, ktorý chcel poukázať na to, ako život v modernej spoločnosti ovplyvňuje naše bytie. Päť dobrovoľníkov sa dobrovoľne nechalo izolovať od okolitého sveta medzi 4 stenami v komfortnej bunke. Producenti zdôrazňujú, že nešlo o mučenie, všetkým účastníkom boli poskytnuté mäkké lôžka, sociálne zariadenia a dobrá strava po dobu piatich dní.

Zdroj: Mirror

Základným princípom bola úplná osamelosť bez použitia akejkoľvek techniky. Cieľom televízie bolo urobiť reality show so skutočnými ľudskými emóciami. Viete si predstaviť, že dobrovoľne strávite niekoľko dní mimo informačného priestoru? Účastníci mali možnosť vziať si tri obľúbené položky, nesmeli to však byť elektronické prístroje.

Zdroj: Mirror

Budúca zdravotná sestra si experimentom chcela overiť svoju vytrvalosť. Vydržala len 4 hodiny, po uplynutí ktorých stlačila alarm signalizujúci ukončenie jej cesty v tejto šou. Podľa jej slov najskôr zostala prekvapená, že nemá čo robiť a krátko na to chytila záchvaty paniky. Nedokázala odolať a otvorila povzbudzujúci list od svojho manžela, hoci si ho chcela prečítať až v tretí deň experimentu. Stlačila „záchranné tlačidlo“ v zúfalstve, pretože si uvedomila, že už viac nie je schopná byť sama so sebou.

Zdroj: Mirror

TV moderátor George poctivo presedel celý prvý deň, no potom to naňho prišlo. Osvetlenie je v celku umelé a hranica medzi dňom a nocou nepoznaná. Nespokojný televízny moderátor začal zakrývať žiarovky, no krátko na to sa definitívne rozhodol – zastavil mučenie aby sa podľa jeho slov úplne nezbláznil.

Zdroj: Mirror

Internetovo závislému bloggerovi Lloydovi, ktorý experiment vnímal ako šancu vyrovnať sa so svojou závislosťou, sa darilo veľmi dobre. Po niekoľkých dňoch začal hovoriť s kamerami a inými objektmi, pričom táto taktika uňho fungovala.

Zdroj: Mirror

36-ročná osamelá matka Sarah sa po určitom čase začala cítiť chorá zo strachu a pocitov, ktoré ju mátali. Organizátori šou dokonca chceli zakročiť, ale spomenuli si na jednu zásadnú vec – každý z nich je tam dobrovoľne a môže kedykoľvek odísť. Žena sa tak ďalej utápala vo svojich pocitoch a preležala na posteli až do konca trvania experimentu.

Zdroj: Mirror

Lucy sa s osamelosťou a izoláciou vyrovnala naoriginálnejšie – vrámci 3 povolených položiek si so sebou vzala farbičky a papiere. Celých päť dní s prestávkami na spanie a jedenie kreslila. V porovnaní s ostatnými účastníkmi prakticky nezažila stres, aj keď pripustila, že to bola pre ňu obrovská skúška.

Zdroj: Mirror

Reklama